
Громадською організацією "Колегія екологічної освіти "Світ Освіт" у партнерстві із польською організацією "Ostra Zielen" у місті Катовіце (Республіка Польща), у рамках здійснення Українсько-Польських обмінів молоддю, реалізовано проект "Молодь за безпечний клімат".
Учасниками проекту, що тривав із 24 по 30 листопада, стали 24 особи (по 12 осіб з України та Польщі).
Мета проекту полягала у поширенні природоохоронних цінностей серед молоді, встановленні зв'язків між молодіжними кліматичними лідерами з України та Польщі. А також підсиленні участі молоді у громадському житті, зокрема, залученні до вирішення екологічних проблем, а також налагодженні Українсько-Польської співпраці в екологічній площині.
Місто Катовіце як місце проведення обміну було вибрано не випадково, так саме як і час. Адже в цьому промисловому містечку Верхньої Селезії, яке ще нещодавно було шахтарським, 1 грудня стартували 24 Міжнародні перемовини щодо протидії зміні клімату – COP24, молодіжний обмін відбувся напередодні зазначеної події.
Катовіце було відкриттям для всіх учасників та учасниць як польської так і української делегації. Перший день учасники розпочали саме зі знайомства з містом та його жителями. Представники делегацій в парах досліджували центр міста та опитували зустрічних жителів і туристів щодо їх обізнаності в темі зміни клімату.
Наступні дні проекту були насичені спілкуванням та отриманням нових знань. Так як учасники працювали по програмі тренінгу "Міністерство кліматичної магії", присвячену питанням впливу молоді на перемовини COP24 та місцю молоді в подоланні проблеми зміни клімату.
Також, під час реалізації проекту, учасники мали можливість відвідати найбільший парк Польщі – парк Шльонський та зоопарк на його території. Це дало можливість обговорити та відчути складне питання утримування тварин в неволі.
Окрім іншого, учасники відвідали Музей Шльонського з експозицією історії регіону, Шахту Гвідо, де дізнались про важкі умови праці шахтарів і небезпеки, які й досі існують у шахтарській роботі.
Після насиченої програми молодіжного обміну усі учасники повернулись додому із яскравими враженнями, сповнені теплих спогадів та планів.
Варто зазначити, що проект "Молодь за безпечний клімат" – останній у 2018 році проект, що реалізований у рамках здійснення Українсько-Польських обмінів молоддю.